Ця інтерактивна карта підготовлена на основі тарифу подимного податку Київського воєводства за 1754 рік. Карта адресована широкому колу істориків і краєзнавців, особливо ж демографам, а також генеалогам і дослідникам регіональних еліт.

Легенда:

  • Число біля назви населеного пункту вказує кількість хат (chalup).
  • Герби позначають маєтності шляхетських родів.
  • Клік по населеному пункту – для докладної інформації.

Для зручного перегляду – краще розгорнути карту на весь екран.

Карта стала результатом нашої співпраці з польським істориком Конрадом Жеменецьким, котрий видав тариф подимного податку Київського воєводства однойменним друкованим виданням в рамках серії книг “Джерела до історії Правобережної України”.

Розмір податку в люстраціях вказаний у текстово-описовому вигляді з багатьма варіаціями написання.

Ćwierć dyma, puł ćwierci dyma, szesnastka i puł szesnastki
i chalup siedem.

Такий розмір податку села відповідає 157 хатам.

Спеціально навчений нами штучний інтелект зміг привести такий описовий текстовий вигляд даних до чисельного значення. Це допомогло надалі перерахувати розмір податку в кількість хат (chalup) в селі чи місті. Наприклад, вказаний вище розмір податку одного з сіл на 1754 рік для Київського повіту Київського воєводства відповідає 157 халупам.

Далі було застосовано технологію геокодування для отримання географічних координат населеного пункту на сучасній карті. Зниклі села довелося шукати на старих картах XIX ст. (Шуберта та Стрілецького) і позиціонувати в ручному режимі.

І для довершення картини було імпортовано дані з інших джерел, добре відомих історикам, таких як Słownik geograficzny Królewstwa Polskiego, Słownik biograficzny Polski, Herbarz Polski Niesieckiego та ін.

Мапа народонаселення Київського воєводства 1754 р. на основі тарифу подимного податку.

Власний примірник цієї книги можна придбати у видавництві Яніна.

Обсяг: 412 сторінки
Формат: 60х84/16 (160х205 мм),
Оправа: 
тверда палітурка
ISBN
 978-617-604-046-0

  Вартість: 80,00 грн.

Також закликаємо істориків та краєзнавців долучатися до редагування карти та виправлення можливих помилок. Надіслати пропозицію